Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

FAQ

Gdzie zlokalizowana jest impreza?
W 2023 roku impreza STREFA MTB Trophy będzie przeprowadzana w Głuszycy k/Wałbrzycha
 
Bez tytułu1

Głuszyca to jedno z najmłodszych miast w Sudetach, obejmuje spory obszar w obrębie linii Kłodzko – Wałbrzych i grzbietów Jedlińskiej Kopy i Włodarza (811 m n.p.m.) – który jest również najwyższym punktem w granicach miasta. 

Lokalizacja bazy imprezy w tym miejscu sprawia, że każdy z 4 etapów wyścigu ulokowany jest na innej trasie z każdorazowym zachowaniem Głuszycy jako miejsca startu/mety i bazy Imprezy. Z łatwością dotrzecie tu autostradą A4 i drogą krajową nr 5 lub ekspresową S3 (w budowie końcowy odcinek do Lubawki). Lokalizacja sprawia, że bezproblematyczne jest dotarcie nawet z drugiego końca świata. Sprawny dojazd autostradami i drogami krajowymi z międzynarodowych lotnisk we Wrocławiu (90km), Pradze, (200km) ułatwi podróż z daleka.
Mamy w tym bardzo duże doświadczenie.
 
Czy zakwaterowanie jest w cenie wpisowego?
Zakwaterowanie to opcja płatna i obsługiwana dodatkowo. Dajemy możliwość i pomagamy w znalezieniu wygodnego i odpowiadającego Wam zakwaterowania na czas imprezy. Szczegóły wszystkich opcji zakwaterowania dostępne są TUTAJ
 
Czy osoba towarzysząca może skorzystać z opcji dostępnych dla zawodników?
Jak najbardziej. Możemy indywidualnie ustalić koszt oraz zakres w jakim osoba towarzysząca zawodnikowi będzie chciała skorzystać z oferowanych przez nas opcji dodatkowych takich jak nocleg, wyżywienie czy wsparcie w podróży. 
 
Czy organizujecie też inne imprezy MTB?
„STREFA MTB Trophy” to jedna z dwóch najstarszych etapowych Imprez MTB w Polsce. Od zawsze wymagająca kondycyjnie, okraszona najprawdziwszymi sekcjami MTB. Starszy jest tylko „Sudety MTB Challenge” -  organizowany także przez nas 5 dniowy, wymagający techniczne wyścig. Nasz kolejny wyścig etapowy to „Mouflon Tracks” – zadebiutował we wrześniu 2020 roku. „Mouflon Tracks” to 3 dni ścigania w nieco lżejszej lecz ekscytującej formule w większości po trasach typu singletrack. 
 
Czy drogi podczas wyścigu będą zamknięte?
Nie. Wyścig odbywa się w otwartym ruchu drogowym przy zabezpieczeniu organizatora tak abyście czuli nasze wsparcie i bezpieczeństwo. Żadne odcinki szlaków czy dróg nie są specjalnie zamykane lub wyłączane na czas naszej imprezy. Prosimy Was o zachowanie bezpieczeństwa i szacunek dla innych użytkowników dróg oraz górskich szlaków.  
 
SPRZĘT:
 
Chcę przyjechać na imprezę sam i nie mam wparcia z zewnątrz. Czy dam sobie radę?
Nie obawiaj się. Impreza to nie tylko trasy i ściganie. Jesteśmy po to aby pomóc Ci rozwiązać każdy „wyścigowy” problem. Zabezpieczenie medyczne, bufety na trasie, wsparcie serwisowe na etapach i w miasteczku zawodów. Pakiety: regeneracji, serwisu roweru, zakwaterowania czy transferów. Wszystko to sprawdzone na naszych wyścigach przez ponad 15 lat, będzie dostępne i dostosowane dla Ciebie na „STREFA MTB Trophy”.
 
Jaki rower będzie odpowiedni na „STREFA MTB Trophy”
To pytanie zadaje sobie chyba każdy chcący zmierzyć się z prawdziwą górską etapówką.
„STREFA MTB Trophy” to wymagająca impreza, w której pokonaniu na pewno pomoże dobrze wybrany rower. Ilość wymagających podjazdów sprawić może, że rower typu Enduro będzie zbyt dużym balastem. Stworzony i idealny na trasy „Trophy” wydaje się nowoczesny rower XC z pełnym zawieszeniem. Długie kondycyjne podjazdy i konkretne, beskidzkie zjazdy pokonacie też sprawnie na dobrym Hardtailu lub lekkim rowerze Trail (120-130mm skoku). Opuszczana sztyca nie jest w Beskidach nieodzowna, ale na większości zjazdów zapewni spory komfort i zdecydowanie większy „FUN” i to bez względu na typ roweru jakim dysponujecie.
 
Co powinienem zabrać ze sobą na trasę?
Trasy „STREFA MTB Trophy” należą do wymagających. Wspieramy Was na trasie wyścigu, jednak obsługa techniczna czy medyczna nie jest w stanie być natychmiast w każdym jej punkcie. Z tego względu Wy sami musicie być wyposażeni w niezbędne minimum ekwipunku. Pamiętajcie, że Beskidy, to góry, których oblicze w oka mgnieniu zmienia pogoda. Nigdy nie zostawimy Was samych na trasie, ale to Wy musicie być gotowi aby odeprzeć pierwszy atak nieprzewidzianych okoliczności, które zawsze mogą się zdarzyć podczas wyścigu w górach.
 
Minimum o który musicie zawsze pamiętać to:
- ubrania dopasowane do prognozowanej pogody
- 1,5-2 litra napoju izotonicznego
- kilka żeli/batonów energetycznych
- multitool z narzędziami dopasowanym do sprawnej obsługi swojego roweru
- własną pompkę i zapasowe dętki
- w pełni naładowany telefon komórkowy
Nie polegajcie wyłącznie na bufetach i strefie serwisowej ulokowanych na trasach etapów!
 
WYŚCIG:
 
Jaki serwis dostępny jest w miejscu startu/mety?
Po każdym etapie czekać na Was będzie bufet regeneracyjny, punkt mycia rowerów, serwis rowerowy. Jeśli nurtuje Was jakiś problem lub pytanie - będziemy dostępni by pomóc i odpowiedzieć na nie.
 
Czy wyścig jest dostępny dla kolarzy na każdym poziomie zaawansowania?
„STREFA MTB Trophy” to wyścig, w którego pokonaniu pomoże doświadczenie i dobra forma. Stopień trudności etapów, ich długość i ilość przewyższeń na każdym z nich pozwalają realnie myśleć o ukończeniu całego wyścigu tym, którzy regularnie uprawiają sport, a na rower górski nie wsiedli „wczoraj”. Od ponad 10 lat realizujemy określone założenia co do samych tras „Beskidy MTB Trophy”. Kondycyjnie wymagające i niebanalne technicznie. Jednak uspokajamy tych, którzy chcą spróbować startu i nie są pewni swoich możliwości. Oprócz pełnego dystansu Classic, oferujemy sprawdzenie się na trasie lżejszej odmiany „Trophy” w wariancie ADVENTURE. Jeśli masz już doświadczenie startu w maratonach MTB i chociaż jeden pełny sezon na rowerze za sobą, spróbuj. Jeśli wciąż nie jesteś pewny, PYTAJ! Zawsze szczerze pomożemy i  wspólnie ocenimy Twoje możliwości.
 
Czy podczas wyścigu jest mierzony czas?
Oczywiście. Wyniki oraz czas przejazdu każdego zawodnika będzie dostępny w miasteczku zawodów oraz na stronie internetowej naszej imprezy po zakończeniu każdego etapu wyścigu.
Pomimo pomiaru czasu nie musisz ulegać presji rywalizacji. Możesz wystartować tylko po to aby przeżyć przygodę na górskich trasach podczas świetnie przygotowanej imprezy MTB.
 
Czy wyścig zabezpieczają ratownicy medyczni?
Wyścig jest obsługiwany przez doświadczoną ekipę medyczną. Ratownicy zlokalizowani są w kluczowych miejscach na trasie wyścigu. Ratownicy w punkcie medyczny na mecie, w karetkach i ratownicy GOPR są obecni codziennie.  Pomimo to liczymy na Waszą pomoc jeśli będziecie świadkami lub ofiarami wypadku. Miejcie przy sobie telefon komórkowy z możliwością szybkiego wybrania naszego numeru alarmowego +48 508 833 750

Czy mogę liczyć na pomoc w naprawie roweru podczas wyścigu?
Oczywiście. Od lat korzystamy z pomocy tych samych sprawdzonych mechaników na naszych wyścigach MTB. Podczas każdego dnia ścigania będą oni dostępni w newralgicznym miejscu trasy aby zapewnić Wam doraźną i bezpłatną pomoc mechaniczną. Po zakończonym etapie mogą się zająć Waszym sprzętem w ramach wykupionego wcześniej pakietu serwisowego lub jednorazowo rozwiązać konkretny problem ze sprzętem. Naprawy i serwis po etapie oraz wszystkie części zamienne są płatne na zasadach komercyjnych. Mechanicy dysponują sporą ilością standardowych części zamiennych lecz wszelkie nietypowe i szybko zużywające się komponenty roweru uczestnik powinien posiadać ze sobą.
Partner Partner Partner Partner