Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

SZCZYRK

 

W 2021 roku przenosimy się do Szczyrku (po 15 latach bytności w Istebnej). Z łatwością dotrzecie tu drogą S1 (od strony Żywca) lub drogą wojewódzką nr 941 (od strony Wisły). Lokalizacja sprawia, że bezproblematyczny jest dojazd z różnych miejsc świata (uczestnikami byli już zawodnicy z Nepalu, Islandii czy RPA i Austarlii). Sprawny dojazd autostradami i drogami krajowymi z międzynarodowych lotnisk we Krakowie, (ok. 150km), Katowicach (ok. 140 km) ułatwi podróż z daleka. Możemy pomóc Wam w organizacji transferu z lotniska do Istebnej (i z powrotem) oraz wesprzeć Was w podróży z nawet najodleglejszych zakątków świata. Mamy w tym bardzo duże doświadczenie.
 
Szczyrk leży w Beskidzie Śląskim w malowniczej dolinie, pomiędzy zboczami Skrzycznego i Klimczoka. Szczyrk nie jest już miejscowością słynącą ze starych orczyków, tylko największym i najnowocześniejszych kurortem narciarskim w Polsce. Szczyrk Mountain Resort, Centralny Ośrodek Sportu na Skrzycznem czy Beskid Sport Arena to stacje, gdzie goście korzystają z wielu wygodnych kolei linowych - gondolowej i kanapowych oraz kilkudziesięciu kilometrów wspaniałych tras.

Gdy jednak śnieg topnieje, Szczyrk nie pustoszeje. Ci, którzy kochają Beskidy, zamieniają deski na rowery i wyruszają na poszukiwanie mocnych wrażeń. Pedałowanie po górach to w Szczyrku nic nowego, ale od niedawna na rowerzystów czekają tutaj jednokierunkowe ścieżki zjazdowe, które gwarantują duży zastrzyk adrenaliny. Zbudowano je w ośrodku Szczyrk Mountain Resort.

Na początek w kompleksie Szczyrk Enduro Trails powstało pięć wyprofilowanych tras, wybudowanych z dala od pieszych szlaków. „Hip Hopa Flow” to niebieska rodzinna trasa o długości 5600 m dla początkujących i średniozaawansowanych. Prowadzi głównie przez las, ale po drodze rozpościerają się też piękne widoki na Beskidy. Ma utwardzoną, równą nawierzchnię, sporo band i tzw. hopek, z których część można jednak objechać. Trasa „Otik” o długości 2850 m jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych. To naturalna ścieżka prowadząca przez gęsty las i polany. W drugiej połowie jej przebiegu można odbić na trudniejszy fragment „Otesanek”, oznaczony kolorem czarnym. Na początek obu tras można się dostać wraz z rowerami kolejką gondolową na Halę Skrzyczeńską. Z kolei kolejką kanapową ze specjalnymi uchwytami na rowery wjedziemy na Zbójnicką Kopę, gdzie zaczynają się dwie trasy. Łatwiejsza „Hip Hopa Air” o długości 2300 m ma utwardzoną, równą nawierzchnię i sporo elementów, na których zaawansowani rowerzyści będą mogli sobie poskakać. Kawałek dalej ze szczytu Małego Skrzycznego startuje trudniejsza, czerwona trasa "Zbój" o długości 1512 m. Wąska ścieżka wije się między lasem świerkowym, przejazd odbywa się po naturalnym podłożu często zasypanym igliwiem. Obiema ścieżkami dojedziemy na Halę Skrzyczeńską, gdzie można odpocząć w nowej, bardzo efektownej restauracji Kuflonka, z pięknym widokiem na Beskidy. Co ważne, do Szczyrku nie musimy nawet przywozić swoich rowerów - w tutejszych ośrodkach są wypożyczalnie, także elektryków.

Rowerzyści chętnie korzystają również z malowniczej trasy, wiodącej bulwarem wzdłuż rzeki Żylicy oraz toru rowerowego „pumptrack” z odpowiednio umiejscowionymi i wyprofilowanymi muldami i bandami.
Całe rodziny zapraszamy do nowo otwartego Szyszka Parku, znajdującego się bezpośrednio przy placu św. Jakuba, a kawałek dalej, nieopodal ścisłego centrum miasta, do parku linowego Beskid Park.
Baza noclegowa obejmuje obiekty o zróżnicowanym standardzie, mogące pomieścić łącznie ponad 7000 gości.

Szczyrk jest wymarzonym miejscem dla wszystkich smakoszy kuchni polskiej i regionalnej, a liczne karczmy i restauracje przyciągają doskonałym menu.
Wszystko to stwarza idealne warunki do wypoczynku.
 
Informacja Turystyczna w Szczyrku
tel. 33 815 83 88
it@szczyrk.pl
www.szczyrk.pl
www.lato.szczyrk.pl
www.facebook.com/MiastoSzczyrk
www.instagram.com/miasto_szczyrk
 
 
Partner Partner Partner Partner