Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
11-14.06.2020
CZAS DO STARTU:

Trasy

Pod koniec czerwca 2019 roku zagramy kolarską operę w czterech aktach – Beskidy MTB Trophy. To absolutne „muszę tu być” dla fana górskiej jazdy, niewątpliwie najtrudniejszy wyścig organizowany w Polsce, ale i znajdujący się na czele listy europejskiej. O jego trudności nie świadczą wyłącznie wysokości bezwzględne nad poziomem morza czy też jednorazowe wielkości deniwelacji. Tu dodatkowe wymagania stawiają połączone trudności techniczne często bardzo dzikich, dziewiczych ścieżek, ostatnich tego typu w cywilizowanej Europie.

_O5B5048


Z pewnością nie zabraknie granicznych szlaków przez Czantorię, ale i nowej królowej wyścigu - Rysianki. Po kilku latach rozłąki wrócimy do Beskidów czeskich, w których wybór szlaków i konfiguracji przewyższa zakres, jaki możemy Wam zaoferować na jednym etapie. Z niecierpliwością wypatrujemy prognoz pogody przed etapami "południowymi", by widoki Tatr z wijącego się granicznego singla uprzyjemniały Wam jazdę po najlepszych odcinkach polsko-słowackiego pogranicza.

_O5B6622


W myśl idei uczynienia Trophy przystępnym dla początkujących i niezdecydowanych, a także wystraszonych legendą Classic'a, tradycyjnie już mamy wersję w postaci skróconej opcji trasy. Dystans Mega stanowi „przepustkę” do beskidzkiej ekstazy mtb, składa się również z czterech etapów, ale stanowiących odpowiedniki maratońskich dystansów mega. Sumarycznie złożą się na dystans około 170 kilometrów.

_O5B5620

Każdego roku stawiamy nowe wyzwania i doświadczamy kolejnych atrakcji. Z każdą edycją zakres tras obejmuje coraz szerszą przestrzeń Beskidów. Trophy to wielka frajda z jazdy i satysfakcja wygranej ze sobą, trasą, Beskidami. Tutaj zwycięża się często siłą woli, a kryzysy fizyczne pokonuje odpornością psychiki. Skrócony dystans tej etapówki ma zachęcić mniej doświadczonych do skosztowania beskidzkiej jazdy. Dzięki temu dystansowi Ci z Was, którzy do tej pory wzdrygali się przed startem w Trophy, mogli w końcu poznać Beskidy na własnej skórze, z tej dobrej strony, bez przeciągnięcia struny własnych możliwości.
Nie tylko zdobywcy laurów w najdłuższych dystansach, ale i każdy kto założy koszulkę Finishera wśród tych kończących przystępniejszą wersję - wszyscy mogą poczuć dumę z pokonania założonego celu.