Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
11-14.06.2020
CZAS DO STARTU:

Świętujemy 10 urodziny Beskidy MTB Trophy!

W 2016 roku Beskidy MTB Trophy świętuje swoje 10 urodziny. Dziesięć lat temu zaproponowaliśmy zupełnie nową jakość na scenie MTB: jedna miejscówka, zminimalizowana logistyka, niepowtarzalna sceneria i absolutnie żadnych kompromisów w kwestii tras. Dzięki naszemu wyścigowi wiele osób z tej części Europy zmieniło swój poogląd na kolarstwo górskie.

1-_O0C4230

Wystartowaliśmy w 2007 roku i mówiąc szczerze te 10 lat zleciało nam w mgnieniu oka. Mimo tego, że Beskidy MTB Trophy, rozgrywane na terenie 3 państw: Polski, Czech i Słowacji, z definicji jest wydarzeniem międzynarodowym, to zaczynało jako impreza, która miała „podkręcić” lokalną scenę maratonów MTB i w początkowym okresie była zdominowana przez polskich zawodników. Przez lata wyewoluowała ona na wyjątkowe wydarzenie rozpoznawalne w całym świecie MTB i jest teraz areną zmagań zarówno dla narodowych mistrzów w maratonach, jak i poszukiwaczy kolarskich przygód z wielu krajów świata (nawet tak odległych jak Nepal, Republika Południowej Afryki, Kanada czy Australia!)

_18K8922

Różnorodność to drugie imię MTB Trophy. Miewaliśmy już hardkorowe, błotne i deszczowe edycje, gdy zawodnicy po ukończeniu etapu nie poznawali samych siebie. Na drugim biegunie można za to postawić zeszłoroczny wyścig, ochrzczony przez zawodników mianem Beskidy MTB Tropic, kiedy to schłodzona puszka Coca-Coli była dla uczestników niczym manna z nieba. Pogoda i jej nieprzewidywalność to z pewnością jeden z głównych scenarzystów w Beskidach. 

1-EZ3A7246

Oczywiście powyższa cecha dotyczy także trasy. Można sobie pomyśleć, że osadzenie wyścigu w jednym miejscu bardzo ograniczy możliwości związane z wyznaczaniem nowych szlaków i koniec końców zanudzimy nawet najbardziej zagorzałych fanów. Nic podobnego. Polska, Czechy i Słowacja dają nam masę „materiałów budowlanych”, z których możemy konstruować wymagające, ale jednocześnie dające masę frajdy ścieżki. Co roku do znanych „klasyków”, takich jak Rycerzowa, Rysianka czy Wielka Racza, dodajemy nowe kawałki, które zaskakują najbardziej zaprawionych w bojach uczestników.

To jest idea, której trzymamy się od samego początku i która będzie nam przyświecała od 26 do 29 maja 2016, kiedy to odbędzie się jubileuszowa edycja wyścigu. Przyjedź w Beskidy i uczcij z nami prawdziwe święto MTB.